Hard&Soft

На цій сторінці спробуємо дуже коротко ознайомити з тим, які проблеми можуть виникнути при нерозумінні того, як взагалі побудовано комп’ютер.

Це звичайно не довідник (повинен мати в сотні разів більше об’єм) і навіть не повний перелік проблем, що часто зустрічаються (FAQ – Frequently asked questions). Мета цієї сторінки надати уявлення про те, що Ви повинні розуміти, щоб взагалі змогли почати встановлювати програмове забезпечення на комп’ютер.

Hard

Hard – залізо, тобто те, з чого зібрано комп’ютер. Залізо дуже часто взагалі обмежує можливість роботи на данному комп’ютері відповідного програмового забезпечення. Існує дуже велика кількість принципово різних конфігурацій заліза. Коротко:

  • легкі та малі мобільні пристрої: телефон-смартфон або планшет;
  • мобільні пристрої: моноблок, ноутбук, планшет, неттоп;
  • традиційний десктоп (системний блок, монітор, тощо);
  • міні-комп’ютери (Raspberry Pi, Arduino та інші, наприклад).

Що стосується четвертої категорії комп’ютерів, то це не остаточна версія комп’ютера, а основа для створення систем типу “розумного дому” та повинна комплектуватися контролерами та іншою периферією для початку функціонування.

Що стосується першої категорії приладів, то основне програмове забезпечення – операційна система є предвстановленим і практично не рекомендується до заміни, якщо Ви не є спеціалістом в цьому. Безпечніше за все операції із залізом доручати виконувати виробнику, продавцю або його сервісним центрам. Ці операції містять велику кількість нюансів та особливостей та при невірному їх здійсненні майже завжди приводять до безповоротних пошкоджень приладів. Тому такі прилади зазвичай роблять так, щоб їх було складно розібрати без спеціального обладнання або навичок. Але часткова розбірка для вставлення телефонних карток, карток пам’яті, а інколи і елементів живлення передбачається і може бути виконана за офіційною інструкцією приладу.

В основному до другої та третьої категорії комп’ютерів, відносяться майже ті самі рекомендації, що і до першої та с кожним днем ці пристрої все більше наближаються до першої категорії, яку не рекомендують розбирати непрофесіоналам. Але в них ще зберіглися певні дії, які може виконати нефахівець, майже безпечно. Це заміна або додавання модулів пам’яті, заміна жорсткого диску, тощо. Третя категорія навіть передбачає розбірку, яка може бути виконана без спеціальних інструментів.

Ще одна частина Hard-у – периферія: зовнішні монітори, принтери, сканери, звукове та мережеве обладнання, тощо.

Soft

Під назвою: Soft, розуміють операційні системи та програмове забезпечення, що встановлюється не змінюючи апаратну частину приладу. Для того, щоб залізо почало функціонувати та взаємодіяти між собою.