Освітній простір OblOsvita

Дніпропетровська ОДА

В 2018 розпочалася робота по впровадженню відкритого для закладів освіти корпоративного освітнього простору Дніпропетровщини. Сьогодні робота над розробкою концепції ведеться на базі Ресурсного центру (Дніпровський ліцей інформаційних технологій при ДНУ) у співпраці з ДАНО (Дніпровською академією неперервної освіти).
Для середніх та дошкільних навчальних закладів Дніпропетровської області створюються акаунти в домені oblosvita.dp.ua та є можливість замовити власні ресурси для освіти.

В якості перших кроків: налагодження роботи простору ресурсного центру (домени oblosvita.dp.ua та dniproedu.dp.ua).

Перший досвід обласної співпраці пов’язаний з роботою Лекторію МАН та розгортанням освітніх просторів ДНУ та Дніпра.

Відповідно до угоди між Управлінням освіти та компанією Microsoft для навчальних закладів Дніпра та Дніпропетровської області запроваджено безкоштовне використання хмарних сервісів
Office 365.

Вказаний напрямок роботи схвалено документами Міністерства освіти і науки України:

 Рішення колегії МОН №3/1-19 від 31.03.2016.
Наказ МОН №763 від 31.05.2017.

Простір є обласної освіти працює у тісній співпраці з Дніпровським міським освітнім простором. Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради видав наказ про впорядкування міського простору: Наказ ДГП Дніпро № 434 від 03.08.2018

Також до загального домену Dnepredu під’єднані піддомени закладів, які подали відповідну заявку.

За бажанням користувачів, в межах вказаного рішення також існує можливість підключення економних планів ліцензування локальних комп’ютерних систем навчальних закладів та придбання хмарних ресурсів Microsoft Azure.

З приводу обласного та міського міського простору Office 365 можна звернутися до Ресурсного центру. З підтримки технічних питань можна звернутися до служби підтримки.

Принципи побудови корпоративного освітнього середовища