Супрун Ілля Костянтинович

Петиція до Президента України на звання Героя України

Лейтенант Ілля Супрун, позивний Хаос, загинув 10 січня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Кам’янка на Донеччині. Разом із побратимом вони підірвалися на вибуховому пристрої. Офіцеру було 23 роки.

Ілля народився в місті Дніпро. З 4 років займався гімнастикою. На змаганнях займав призові місяця, здобув багато нагород. Любив також велосипеди, а згодом захопився ще 3D-моделюванням, фотографією, випалюванням по дереву, грою на гітарі.

Навчався у ліцеї інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. У ліцеї був одним із кращих спортсменів. Викладачам фізичного виховання допоміг створити наочний фото-посібник виконання фізичних вправ для хлопців (на своєму прикладі). Обожнював предмет «Захист Вітчизни». Оскільки чоловіки його родини були військовими, то і сам почав мріяти про це.

Вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Після випуску почав службу у лавах 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. У 2020-2021 роках брав участь в ООС у Донецькій та Луганській областях. У 2021-му пройшов підготовку за фахом спеціаліста з розмінування другого рівня, отримав допуск виконання завдань з розмінування місцевості, знешкодження та знищення вибуховонебезпечних предметів, керівництво групою розмінування. Ілля обіймав посаду командира інженерно-саперного взводу.

2022-й рік зустрів на передовій і мужньо боронив Україну й Донбас. До повномасштабного вторгнення залишалося 1,5 місяці, коли молодий офіцер загинув. Посмертно йому присвоєно звання старший лейтенант.

«Бешкетник і непосидючий змалку син виріс надпоряднішою людиною, мав ціль у житті, вперто до неї йшов. Поважав розумних і щирих людей. Мав справжніх друзів, яких обирав сам. Намагався зробити світ кращим. Хто такий сапер? Це той, хто завжди попереду», – розповіла мама офіцера Ніна.

Поховали Іллю 15 січня 2022 року на кладовищі Діївка-2 на рідній Дніпропетровщині.

В Іллі залишилися мама, батько, бабуся та дідусь.